Zajęcia terapeutyczno-ruchowe na świeżym powietrzu.
Występ zespołu uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej im.kpt.Ż.w. Gustawa Karola Kańskiego w Chłapowie.
Zajęcia terapeutyczno-ruchowe na świeżym powietrzu.

Zajęcia terapeutyczno-ruchowe na świeżym powietrzu.

Występ zespołu uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej im.kpt.Ż.w. Gustawa Karola Kańskiego w Chłapowie.

Występ zespołu uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej im.kpt.Ż.w. Gustawa Karola Kańskiego w Chłapowie.

previous arrow
next arrow

Wyjątkowy dom dla bliskich
w potrzebie

WARTOŚCI

Szanujemy indywidualność naszych Seniorów więcej...

TROSKA

Dajemy poczucie bezpieczeństwa i swobody
więcej...

OPIEKA

Konsultacje lekarza pierwszego kontaktu i opieka pielęgniarską
więcej...

ZAJĘCIA

Organizujemy zajęcia ruchowe oraz terapię pobudzającą procesy myślowe
więcej...

DIETA

Dbamy o domową urozmaiconą dietę uwzględniającą indywidualne oczekiwania.
więcej...

KLIMAT

Czyste nadmorskie powietrze - źródło witalności naszych mieszkańców.
więcej...

Dom Seniora
ROSE Senior Resort

rosedomseniora
Korzystając z wieloletniego doświadczenia w usługach dla osób z niepełnosprawnościami, oddajemy do dyspozycji miejsce zapewniające całodobową opiekę dla osób przewlekle chorych, w podeszłym wieku i wymagających stałej pomocy.
Przestrzeń Domu Seniora ROSE Senior Resort zorganizowaliśmy w taki sposób, aby zapewnić intymność i bezpieczeństwo osobom o różnym stopniu sprawności. Elegancko i przytulnie urządzone pokoje są wyposażone w nowoczesne łóżka rehabilitacyjne o regulowanej wysokości, system przywoławczy, telewizję i internet.  Każdy pokój ma dostęp do przestronnej łazienki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.  Seniorzy w zależności od preferencji osobistych, możliwości finansowych oraz stanu zdrowia mają wybór pomiędzy pokojem jedno-, dwu- lub trzyosobowym.
 

Na wszystkich piętrach Domu Seniora ROSE znajdują się sale wypoczynkowe przeznaczone do wspólnego spędzania czasu, integracji i spotkań z bliskimi. W sali terapii zajęciowej zapewniamy codzienną ciekawą aktywność w postaci warsztatów plastycznych, muzycznych, kulinarnych, które pomagają utrzymać jak najdłużej sprawność umysłową. W sali kinowej odbywają się wieczory filmowe. Dla chętnych organizujemy wycieczki krajoznawcze po okolicach i wyjazdy do trójmiejskich teatrów i na koncerty.

Pracownicy Domu Seniora ROSE Senior Resort opiekują się i towarzyszą podczas rekonwalescencji poszpitalnej pacjentom w każdym wieku,  osobom cierpiącym na zaburzenia pamięci, demencję i chorobę Alzheimera. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne dofinansowane przez PFRON dla osób z niepełnosprawnością.

Gdy samodzielne życie staje się coraz trudniejszym wyzwaniem, a najbliższym trudno jest zapewnić wystarczającą opiekę, jest miejsce, gdzie znajdziecie pomocną dłoń, wytchnienie i akceptację.

Dom Opieki nad morzem Rose Senior Resort w Jastrzębiej Górze powstał z myślą o osobach starszych, chorych i niepełnosprawnych, które potrzebują całodobowej profesjonalnej opieki w przyjaznym otoczeniu blisko natury. Nasza działalność nie ogranicza się tylko do pensjonariuszy z terenu Trójmiasta – Gdańska, Gdyni i Sopotu ale również z całego kraju a nawet z zagranicy.

rosedomseniora

Zapewniamy możliwość ekologicznego i sprawnego transportu naszych niepełnosprawnych mieszkańców po terenie nadmorskiego domu seniora ROSE Senior Resort z pomocą meleksa oraz elektrycznego auta do przewożenia osób na dalsze odległości. Nasz dom opieki nad morzem ma możliwość dowozu osób niepełnosprawnych wprost na plażę.

Dom seniora ROSE położony jest niedaleko Trójmiasta a dojazd z miast takich, jak Gdańsk, Gdynia i Sopot jest szybki i bezproblemowy

Dbamy również o jak najdłuższe utrzymanie dobrej kondycji i samodzielności naszych mieszkańców w nowocześnie wyposażonej sali do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Naszą misją jest utrzymanie Seniorów w dobrej kondycji fizycznej, aby jak najdłużej mieli siłę i poczucie, że potrafią być samodzielni.

Doświadczeni terapeuci i opiekunowie wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń i aktywizacji.

Dbamy o dobre samopoczucie naszych Seniorów. Cierpliwość, empatia i bezpieczeństwo to wartości, które nam przyświecają tworząc atmosferę tego miejsca.

Pielęgnujemy więzi rodzinne i wspomnienia, bo nic tak nie umacnia, jak kontakt z najbliższymi. Oddajemy do dyspozycji samodzielne apartamenty, gdzie bliscy mogą zamieszkać na czas odwiedzin lub świąt.

Wspaniała lokalizacja blisko morza, możliwość skorzystania z posiłków oraz dedykowanego centrum fitness sprawia, że nadmorski dom opieki Rose Senior Resort w Jastrzębiej Górze, to miejsce wypoczynku u boku zaopiekowanego Seniora.

Wychodzimy z założenia, że jedzenie to nie tylko dostarczanie energii, a istotny punkt dnia, mający siłę uzdrawiania i ciała i duszy. Nasi Seniorzy, jeśli tylko kondycja pozwala, spożywają posiłki wspólnie w miło urządzonej jadalni. Urozmaicone i pełnowartościowe menu przygotowane w oparciu o wskazówki dietetyka klinicznego wychodzi spod rąk doświadczonej Szefowej Kuchni i jej zespołu. W nadmorskim Domu Seniora ROSE roztacza się nierzadko zapach domowego ciasta co sprawia, że odwiedzający Bliscy są częstymi gośćmi na naszych wspólnych posiłkach. Dbamy również o osoby z nietolerancjami i specjalnymi zaleceniami żywieniowymi, którym indywidualnie przygotowujemy smaczne dania o odpowiedniej konsystencji i proporcjach.

 

Nasi mieszkańcy objęci są opieką duszpasterską w wyjątkowej, położonej najdalej na północ kaplicy w Polsce. Swój niepowtarzalny charakter zyskała dzięki ołtarzowi nawiązującemu do kaszubskich korzeni tego regionu przedstawiającemu  inscenizację ukrzyżowania Chrystusa na tle zatoki Puckiej. Jest to ręcznie namalowany ołtarz przez znanego gdańskiego malarza. Uwagę przykuwa również wykonana z drewna rzeźba naturalnych rozmiarów Jezusa Frasobliwego.

 

Dom seniora ROSE położony jest niedaleko Trójmiasta a dojazd z miast takich, jak Gdańsk, Gdynia i Sopot jest szybki i bezproblemowy