dom seniora blisko Trójmiasta ROSE Senior ResortDom seniora blisko Trójmiasta z opieką na najwyższym poziomie

Trójmiasto w ostatnich latach stało się niezwykle atrakcyjnym miejscem do życia. Z uroków Gdańska, Gdyni i Sopotu korzystają ludzie w różnym wieku, nawet osoby starsze. Aby jednak czerpać z trójmiejskiej oferty pełnymi garściami, trzeba cieszyć się dobrym zdrowiem. Problemy pojawiają się, gdy senior wymaga fachowej opieki w specjalistycznej placówce.

W Trójmieście żyje się bardzo wygodnie i atrakcyjnie. Mnóstwo tu restauracji, atrakcji turystycznych, są wydarzenia kulturalne i sportowe. Co mają jednak powiedzieć osoby starsze, które nie są w stanie poradzić sobie żyjąc samotnie w tej aglomeracji? Lub ich rodziny, które mają pracę, życie towarzyskie i wiele obowiązków i nie są w stanie pogodzić tego z opieką nad bliską im osobą starszą?

Postaw na profesjonalny i bezpieczny dom seniora

dom-seniora-blisko-trojmiasta

Opieka w domu seniora zaczyna być rozwiązaniem, po które coraz częściej sięgają Polacy. Placówki, w których jest świadczona wysokiej jakości opieka medyczna, codzienne zaspokajanie potrzeb seniora, pomoc w czynnościach administracyjnych i wypełnianie czasu wolnego atrakcyjnymi zajęciami, zyskują na popularności i zaufaniu społeczeństwa.

Jaki jest dobry dom seniora? Na pewno taki, który działa całodobowo. Dobrze też, by żywienie było zdrowe i zbilansowane. Plusem jest doświadczona kadra medyczna i terapeutyczna. Często placówki oferują też dostęp do rehabilitacji, fryzjera, kaplicy. Wskazane jest także, by dom seniora zlokalizowany był w miejscu sprzyjającemu wypoczynkowi, rekonwalescencji po chorobie, ale też w miejscu z dobrym połączeniem komunikacyjnym z miastami.

 

ROSE Senior Resort – dom seniora blisko Trójmiasta

dom-seniora-blisko-trójmiasta-rose-senior-resort

Dom seniora ROSE Senior Resort położony jest w Jastrzębiej Górze, w otoczeniu plaży i rezerwatów przyrody. Coraz częściej jednak w swoich progach gości mieszkańców, którzy zdecydowali się przeprowadzić z Trójmiasta. Dlaczego?

Do ośrodka ROSE z Trójmiasta można dojechać w nieco ponad godzinę. To odległość około 60 kilometrów, które można pokonać drogą wojewódzką nr 216 lub szybką trasą S6. Dzięki temu kontakt pensjonariusza z  bliską rodziną  z Trójmiasta może być systematycznie utrzymywany. Do Gdańska przez Gdynię kursuje także komunikacja publiczna – autobus, a także pociąg POLREGIO.                                                                                                                                      Chcesz dowiedzieć się więcej o ośrodku ROSE Senior Resort? Zadzwoń pod numer +48 58 774 44 85  lub napisz na info@roseseniorresort.com i zdobądź interesujące Cię informacje. 

Zobacz:  Najczęstsze problemy seniorów. Jak wspierać osoby starsze?

Komfortowy dom dla seniorów z Rumii, Rewy i Wejherowa

Trójmiasto to nie wszystko. Tymi samymi wspomnianymi trasami – DW216 i S6 z nadmorskiego ROSE Senior Resort można dostać się do Redy w niespełna 30 minut lub do Rumii, Rewy i Wejherowa w zaledwie kilka minut dłużej. Dlaczego to istotne? Po pierwsze rozwijające się nadmorskie miejscowości, takie jak wspomniana Rumia czy Reda przyciągają coraz więcej nowych mieszkańców. Osoby, które chcą skorzystać z opieki dobrego domu seniora mają szansę zrobić to bez przeprowadzki do ośrodka oddalonego o setki kilometrów oraz narażania się na rozłąkę z rodziną. Jeśli młodzi ludzie chcą osiedlić się blisko Trójmiasta, mogą swoich rodziców czy dziadków odwiedzać w domu, który jest „na wyciągnięcie ręki”.

Jeśli chodzi o seniorów, to bliskość zarówno Trójmiasta, jak i wspomnianych nadmorskich miast, jest dodatkową atrakcją. ROSE Senior Resort dysponuje pojazdami, które są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach. Jeśli pensjonariusze chcą skorzystać z atrakcji okolicznych miejscowości – mogą uczestniczyć w wycieczkach do Gdańska, Gdyni, Sopotu czy innych pięknych, nadmorskich zakątków.

Opieka na najwyższym poziomie blisko Trójmiasta

Dom seniora ROSE Senior Resort to nie tylko malownicze położenie blisko morza i łatwy dojazd do Trójmiasta. To przede wszystkim opieka na naprawdę najwyższym poziomie. W tym domu urzekają wygodne i nowoczesne pokoje z łazienkami. Są też liczne pracownie do zajęć dodatkowych, np. plastycznych czy kulinarnych. Mieszkańcami opiekuje się doświadczony personel medyczny, prowadzona jest gimnastyka, terapia, codzienna pielęgnacja.

Zobacz:  Jak opiekować się osobą starszą? Oto praktyczne porady

Różnorodne aktywności dla Seniorów

Codzienność w ROSE Senior Resort jest bardzo barwna. Dzień wypełniają tu smaczne, zdrowie i zbilansowane posiłki, atrakcyjna oferta zajęć prozdrowotnych, rozwijających umysł, integrujących pokolenia. Wiele czasu pensjonariusze spędzają na świeżym powietrzu, korzystając ze zdrowotnego wpływu nadmorskiej aury. Jest też sala kinowa, biblioteka czy pokój ćwiczeń z bogatym wyposażeniem do fizykoterapii.

Ważną częścią domu jest kaplica. Ta w ROSE Senior Resort jest wyjątkowa, bo z ręcznie malowanym ołtarzem i naturalnych rozmiarów rzeźbą Jezusa Frasobliwego. Urokliwa i nietypowa jest także zewnętrzna kapliczka zlokalizowana na terenie ośrodka. Na specjalne życzenie możliwa jest także indywidualna opieka duszpasterska dla mieszkańców domu.

Dom, będąc ulokowany w malowniczym miejscu wśród zieleni, sam pozostaje „eko”. Budynek korzysta z odnawialnych źródeł energii, będąc samowystarczalny energetycznie i dając dobry przykład innym tego typu instytucjom. Jako pionier w branży opiekuńczej ośrodek ma do dyspozycji również oddzielne apartamenty dla osób starszych nie wymagających pełnej opieki, a ceniących sobie towarzystwo innych seniorów i niezależność.

Jeśli mieszkasz w atrakcyjnym i tętniącym życiem Trójmieście, ale przyszło Ci zmierzyć się z koniecznością zapewniania opieki bliskiej osobie starszej, nie jest to „wyrok”. Dzięki takim placówkom jak ROSE Senior Resort możliwe jest zapewnienie wysokiej jakości opieki seniorowi, jednocześnie pozostając w swoim miejscu zamieszkania. Częste i regularne spotkania w rodzinnym gronie są możliwe dzięki łatwemu i szybkiemu dojazdowi do domu seniora, położonego w malowniczej nadmorskiej  Jastrzębiej Górze.

ROSE Senior Resort – dane kontaktowe

tel. +48 58 774 44 85

e-mail: info@roseseniorresort.com

ul. Rozewska 7

84-104 Jastrzębia Góra